baner_1a.jpgbaner_1b.jpgbaner_2a.jpgbaner_2b.jpgbaner_3a.jpgbaner_3b.jpgbaner_4a.jpgbaner_4b.jpgbaner_4c.jpgbaner_5a.jpg

11 listopada w Gminie Radłów

 

11 listopada to nie tylko Święto Niepodległości. Tego dnia wspominamy także św. Marcina.

 

11 listopada o godz. 17.00 w kościele pw. Serca Jezusa w Radłowie odbyła się msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem przedstawicieli władz samorządowych.

Następnie po mszy przed kościołem zgromadzili się licznie mieszkańcy naszej gminy wraz z dziećmi. Niosąc w rękach barwne lampiony wszyscy dotarli na boisko. Pochód otwierał na koniu Bernard Pisula ze Sternalic- przebrany za św. Marcina. Pod wiatą na boisku czekały na wszystkich liczne atrakcje. Przez dzieci i młodzież została przygotowana scenka rodzajowa z życia św. Marcina, obrazująca Marcina, który u bram miasta napotkał półnagiego żebraka ( w tej roli niezawodny Rajmund Lesik z Radłowa) i oddał mu połowę swojego płaszcza. W nocy we śnie pojawił mu się Chrystus odziany w jego płaszcz i przemówił do aniołów: „Patrzcie, jak mnie Marcin, katechumen przyodział”.

Potem najmłodsze pociechy zaśpiewały piosenki. Wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani pysznymi rogalami „świętomarcińskimi”, przygotowanymi przez Anetę Jaroń, Danutę Jendrossek i Renatę Gnot.

Gminny Ośrodek Kultury na czele z panią dyrektor Renatą Gnot przygotował dla wszystkich dzieci quiz o życiu św. Marcina. Za  poprawne odpowiedzi wręczano specjalne odznaki św. Marcina.

Atmosferę rozgrzewał blask ogniska i doskonałe nastroje wszystkich uczestników biesiady.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy w szczególny sposób przyczynili się do organizacji i sprawnego przebiegu tego święta.

 

Joomla templates by a4joomla