baner_1a.jpgbaner_1b.jpgbaner_2a.jpgbaner_2b.jpgbaner_3a.jpgbaner_3b.jpgbaner_4a.jpgbaner_4b.jpgbaner_4c.jpgbaner_5a.jpg

Mieszkanka Biskupic brązową medalistką

 

Mieszkanka naszej gminy Klaudia Wieczorek ( zam. Biskupice) wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Świata w Mas Wrestlingu, które odbyły się w Moskwie (27-29.11.br)

Dyscyplina ta jeszcze nie jest zbyt popularna, a jednak udało się w tej kategorii zdobyć medal. Kolebką Mas-wrestlingu (przeciągania pałki) jest Jakucja- republika Rosji . Bez wyolbrzymiania, ten prosty, na pierwszy rzut, rodzaj sportu jest unikalny. Od zawodnika wymaga on uniwersalnego przygotowania fizycznego. W Jakucji wszystkie gwiazdy sportu, przechodziły przez mas-wrestling, zajmowały się nim od najmłodszych lat.
Turnieje mas-wrestling zawsze odbywają się przy pełnych trybunach. Pierwsze oficjalne wspominania o mas-wrestlingu pochodzą z 1932 roku z przeprowadzonej Jakuckiej spartakiady.

To dyscyplina, która polega na wyciągnięciu przeciwnika z planszy, na której w pozycji siedzącej znajduje się dwóch zawodników przeciągających trzymany w rękach drążek.

W pojedynku o brązowy medal Klaudia zmierzyła się z reprezentantką Ukrainy. W miarę upływu czasu Klaudia zdobywała coraz to większą przewagę i zasłużenie zdobyła brązowy medal co jest jej największym osiągnięciem a także największą niespodzianką mistrzostw.

Klaudia Wieczorek jest na co dzień mieszkanką miejscowości Biskupice w gminie Radłów a obecnie studiuje na wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej.

Serdecznie gratulujemy medalu i życzymy dalszych sukcesów.

Joomla templates by a4joomla