baner_1a.jpgbaner_1b.jpgbaner_2a.jpgbaner_2b.jpgbaner_3a.jpgbaner_3b.jpgbaner_4a.jpgbaner_4b.jpgbaner_4c.jpgbaner_5a.jpg

RÓŻE POWIATU OLESKIEGO 2015

Wśród wyróżnionych znaleźli się mieszkańcy Gminy Radłów

 

We wtorek 12 stycznia 2016 r., w auli Zespołu Szkół w Oleśnie odbyła się jubileuszowa uroczystość wręczenia nagród i  wyróżnień Starosty Oleskiego za osiągnięcia w dziedzinie sportu, twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz wolontariatu.

Nagrody wręczali Starosta Oleski Stanisław Belka, Wicestarosta Roland Fabianek, Przewodnicząca Rady Powiatu Ewa Cichoń.

Na uroczystość przybył Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła.

Galę uświetnił występ chóru Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz grupa muzyczna z Liceum Ogólnokształcącego im. Lotników Polskich w Oleśnie.   

Na samym początku zostały wręczone listy gratulacyjne Dyrektora Zespołu Szkół w Oleśnie im. Lotników Polskich- pana Marka Leśniaka dla sympatyków i sponsorów szkoły.

Następnie wręczono nagrody Januarek 2015- nagrody dla najaktywniejszych woluntariuszy. Otrzymali je panie: Dorota Pałyga, Wioletta Gajda oraz Agata Adamska.

Nagrody January 2015-  za wspieranie inicjatyw samorządu powiatowego odebrali:

Koło Miłośników „ Historii Lokalnej” w Radłowie - Prezesem honorowym jest pan Reinhold Kotwic. Organizacja skupia grono sympatyków i miłośników wydarzeń historycznych, często nigdy w literaturze nieopisanych. Przyświeca im cytat Jana Pawła II „Historia-świadek czasu, światło prawdy, życie pamięci, nauczycielka życia, zwiastunka przyszłości…” Historię regionu przedstawiają jako zlepek kultur wpisany w naszą małą Ojczyznę. Praca, którą potrafią się podzielić, uczy społeczność lokalną jak ocalić od zapomnienia to, co już za nami.

 Pan Tadeusz  Mańka- to społecznik, który propaguje sport i zdrową rywalizację. Potrafi inspirować społeczeństwo do samodyscypliny i poświęcenia, budując dobry wizerunek sportowy regionu.  Piłka nożna od ponad 30-tu lat jest jego pasją życiową. Potrafi z uporem dążyć do celu i osiąga wysokie wyniki. Pozyskuje sponsorów i dotacje na funkcjonowanie sportu. Jest doceniany przez Opolski Związek Piłki Nożnej, odznaczany Brązową i Srebrną Odznaką.

oraz  Maria Mitrenga,  Joachim Jendrzej,  Arkadiusz Panek, Damian Sowa, Maria Podgórska, Artur Chęciński, Piotr Dalecki oraz Anna Meryk.

 

W kategorii Róże Powiatu 2015 wyróżniono następujące osoby:

Nominacje

Pani Urszula Keler – od ponad 30 lat związana z działalnością kulturalną w gminie Gorzów Śląski. Na co dzień jej pasją jest działalność biblioteczna oraz pełni obowiązki Dyrektora Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Gorzowie Śląskim

Dariusz Rodewald– młody mechanik z Olesna. Absolwent Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Oleśnie. Przemierzył bezdroża wielu krajów  i kontynentów, zawsze pasjonował się wyścigami samochodowymi..

Wyróżnienia

Pani Małgorzata Lukas  – to animator kultury w Gminie Rudniki. Bardzo zaangażowana w realizację przedsięwzięć sportowych i rekreacyjnych. Od lat koordynuje projekt „Międzynarodowy Konkurs Plastyki Obrzędowej dla twórców ludowych z kraju i zza granicy.

Pan Alfons Witek -  to mieszkaniec Szemrowic, pasjonat i muzyk, dla którego życie związane jest od zawsze z orkiestrą dętą. Zaktywizował młodzież i zaszczepił w niej miłość do muzyki klasycznej i dętej. 

Pani Anna Jasińska i Pan Grzegorz Krawczyk - Gospodarstwo Agroturystyczne „Na skraju czasu”, prowadzone od  2014 r. Gospodarstwo pełni rolę kulturotwórczą i uzyskało przydomek „Leśny dom kultury”.

Laureaci nagrody „Róże Powiatu 2015”

Pani Krystyna Polak  –  przewodnicząca Związku Emerytów, Rencistów  i Inwalidów w Oleśnie. Jak rok długi, tak bogaty w różne imprezy kulturalne i to za sprawą prężnej osoby pani Krystyny. Niezwykły potencjał i energia pani, współgrają w bardzo wielu obszarach wsparcia dla członków Związku. Wycieczki, spotkania integracyjne, zabawy taneczne są na stałe ujęte w kalendarzu Klubu Seniora.

Pan Krzysztof Musioł – z tańcem związany jest  od dziecka. W  wieku 9 lat, rozpoczął zajęcia na kursie tańca. Potem został tancerzem w  Oleskim Klubie Tańca Towarzyskiego „Róża”. Pan  Krzysztof,  pierwsze kroki taneczne  stawiał pod okiem zasłużonego  nauczyciela tańca  pana  Jerzego Mierzwy. Reprezentował nasz kraj  na Pucharze  Świata w Hong Kongu w 2012 r. , gdzie  zdobył brązowy medal.  Pan Krzysztof Musioł  jest wielokrotnym Mistrzem Okręgu Opolskiego,  4- krotnym Mistrzem Polski Południowej, Akademickim Mistrzem Polski w latach 2008 i 2009.  W 2012 r. został zwycięzcą rankingu Polskiego Towarzystwa Tanecznego.     Od czerwca 2014 r. tańczy w kategorii zawodowców.     Pan Krzysztof Musiał, mimo że nie mieszka w  Oleśnie,   jest najsłynniejszym oleskim tancerzem.

Ks. Józef Dziuk  - od 1991 roku proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pw. Trójcy Świętej w Gorzowie Śląskim.

Posługa kapłańska księdza Józefa widoczna jest w każdym zakątku tego miasteczka. Sam kościół i jego obejście  promienieją, bowiem ze środków unijnych ksiądz Józef skorzystał trzykrotnie.  Pierwszą inwestycją była budowa parkingu przykościelnego, kolejną budowa dzwonnicy bramowej wraz z zagospodarowaniem terenu wokół kościoła, natomiast trzecie przedsięwzięcie to wydanie publikacji pt. „Gorzów Śląski wczoraj i dziś”, autorstwa księdza. Rok 2015 zapisał się szczególnie dla gorzowian, ponieważ był to rok Jubileuszu 120. lecia konsekracji Kościoła pw. Trójcy Świętej. Ksiądz Józef Dziuk był inicjatorem oraz głównym organizatorem udanego przedsięwzięcia- rodzinnego festynu, który skupił rzesze mieszkańców i przyjezdnych.

 

Wszystkim laureatom i osobom wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

TU DO POBRANIA wersja PDF

 

Joomla templates by a4joomla