baner_1a.jpgbaner_1b.jpgbaner_2a.jpgbaner_2b.jpgbaner_3a.jpgbaner_3b.jpgbaner_4a.jpgbaner_4b.jpgbaner_4c.jpgbaner_5a.jpg

INTEGRACYJNY TURNIEJ W WICHROWIE

 

Spotkania pomiędzy LZS Wichrów a klubem sportowym TSV Hertingshausen z Niemiec trwają już 8 lat. Po raz pierwszy sportowcy z Niemiec gościli w Wichrowie w październiku 2008 roku.

Tym razem już po raz piąty… i mamy nadzieję , że nie po raz ostatni,  dwudziestu piłkarzy z Niemiec zagościło w naszej miejscowości.

Inicjatywa wspólnej współpracy doczekała się realizacji dzięki zaangażowaniu m.in. pana Bronisława Czaplińskiego- prezesa LZS Wichrów i byłego zawodnika LZS Wichrów- pana Bogdana Mielczarka- obecnie zawodnika TSV. To jego zaangażowanie oraz promocja rodzinnego klubu zaowocowała trwającą już kilka lat współpracą.

Większość zawodników z TSV była już w Wichrowie po raz piąty, jednak młodsi sportowcy gościli tutaj po raz pierwszy. Entuzjastycznie wzięli udział w rozgrywkach i już zapowiedzieli swój udział w kolejnych spotkaniach.

Głównym wydarzeniem dla obu drużyn był mecz pomiędzy zaprzyjaźnionymi klubami, który rozpoczął się uroczystym odśpiewaniem hymnów Polski i Niemiec.

W barwach Wichrowa zagrali:

-Janusz Kurpiel

-Mateusz Kwaczyński

-Marcin Ligendza

-Zdzisław Mielczarek

-Andrzej Kiedrzyn

-Konrad Kus

-Jan Kucharczyk

-Eugeniusz Kołecki

-Paweł Majchrowski

-Krzysztof Błaszczyk

-Kamil Bednarz

-Damian Wieczorek

-Krystian Jamrozy

-Robert Kępa

-Paweł Wieczorek

-Grzegorz Kansik

-Piotr Świerc

-Krystian Obłąk

-Sławomir Więckowski

Mecz tylko z nazwy był integracyjny, gdyż zaraz po pierwszym gwizdku sędziego Bogdana Panka Goście ostro zaatakowali bramkę gospodarzy i już w 7 minucie meczu padł pierwszy gol dla Gości. Zawodnicy z Wichrowa cały czas odrabiali straty do przeciwnika i w konsekwencji ostateczny wynik meczu zakończył się remisem 8:8. Warto zaznaczyć, że w składzie Gości grało kilku zawodników z czwarto- ligowego Baunatal.

Bramki dla Wichrowa strzelili: Paweł Majchrowski (5 goli), Janusz Kurpiel, Paweł Wieczorek, Kamil Bednarz (po 1 golu).

 

Gratulujemy obu drużynom wyniku oraz życzymy dalszych sukcesów we wzajemnej współpracy. 

 

Joomla templates by a4joomla