baner_1a.jpgbaner_1b.jpgbaner_2a.jpgbaner_2b.jpgbaner_3a.jpgbaner_3b.jpgbaner_4a.jpgbaner_4b.jpgbaner_4c.jpgbaner_5a.jpg

_______________________________________________________

Mieszkańcy Gminy Radłów- odznaczeni

9 stycznia 2014 roku w auli Zespołu Szkół w Oleśnie odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień Starosty Oleskiego za osiągnięcia w dziedzinie sportu, twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury.

Róże Powiatu 2013 z rąk Starosty Oleskiego Jana Kusa otrzymali:

- brat Antoni Topa – założyciel Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. św. Jana de La Salle w Uszycach,

- Krystyna i Jan Miozgowie z Kadłuba Wolnego założyciele zespołu śpiewaczego „Promyki Marii”

- Paweł Mrozek z Dobrodzienia- miłośnik i znawca historii lokalnej, działacz społeczny

Wyróżnieniami w tej kategorii  uhonorowano:

-Bronisława Czaplińskiego- za jego zasługi na rzecz promocji sportu i rekreacji na terenie Gminy Radłów i Powiatu Oleskiego

-Barbarę Adamską

-Bogusławę Kaczmarek

Nominowanymi do nagrody Róże Powiatu byli: Barbara Adamska, Bronisław Czapliński, Irena Gnot, Bogusława Kaczmarek, Eryk Książek, Małgorzata Lukas, Dariusz Rodewald i Adam Sas.

Podczas tegorocznej gali kolejny raz przyznano nagrody January i Januarki 2013.

January 2013 - nagrodę za wspieranie inicjatyw samorządu powiatowego odebrali: Beniamin Godyla, Irena Czubaj – Zając, Mirosław Dedyk, Oktawia Gruca, Stanisław Pokorski, Edward Mazur, Jarosław Knaga, Bogdan Panek, Wiesław Kucia

Januarki 2013 – nagrodę dla najaktywniejszych woluntariuszy przyznano: Sylwii Krawczyk, Anecie Mateusiak – Bagińskiej i Annie Meryk.

Galę uświetnił koncert kolęd w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Oleśnie.

Wszystkim laureatom tegorocznej gali serdecznie gratulujemy i życzymy dalszej owocnej pracy oraz wielu sukcesów.

Poniżej prezentujemy treść laudacji wyróżnionych mieszkańców naszej Gminy:

Pan Bronisław Czapliński – do nagrody zgłoszony przez Wójta Gminy Radłów. Nieprzerwanie od 30 lat jest prezesem Gminnego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Radłowie. Wielki pasjonat sportu, jego orędownik i niejednokrotnie sponsor. Od samego początku z wielkim zaangażowaniem podjął się trudnego zadania, jakim jest popularyzowanie sportu na wsi. Dzięki jego zabiegom w Wichrowie powstało centrum sportowe, na które składa się zrobiony w czynie społecznym kort tenisowy i miejsce do rekreacji. Lider Grupy Odnowy Wsi, dzięki któremu miejscowość zdobyła I miejsce w konkursie „Piękna Wieś Opolska (2008). Pan Bronisław jest pomysłodawcą i głównym organizatorem rozgrywek oldboyów, który pod nazwą „Oldboys Cup” odbywa się od 2009r. Stale współpracuje z lokalnymi mediami. Od wielu kadencji radny Gminy Radłów. Członek Rad Nadzorczych: Banku Spółdzielczego w Zawadzkiem, SKR Ligota Oleska, Gminnej Spółdzielni w Radłowie, działacz Ochotniczej Straży Pożarnej w Radłowie. Członek Zarządu Stowarzyszenia Sympatyków Wsi Wichrów, laureatem tegorocznego konkursu „Aktywna Wieś”, zorganizowanym przez LGD „Górna Prosna. Za swą pracę na rzecz popularyzowania sportu i kultury fizycznej otrzymał liczne nagrody.

Pani Irena Gnot – od zawsze związana z Radłowem, toteż o wyróżnienie wystąpił Wójt Gminy Radłów. Jest emerytowanym pracownikiem socjalnym Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radłowie, z czym do dziś związana jest Jej działalność charytatywna. Przez wiele lat pracowała na stanowisku Dyrektora Przedszkola w Radłowie. Od kilkudziesięciu lata aktywnie działa w różnych obszarach życia społecznego na terenie Gminy. Szacunek, sympatia i zaufanie mieszkańców umożliwiają Pani Irenie pełnienie wielu funkcji. Wspomnieć należy m.in. Lokalną Grupę Działania Górna Prosna, Stowarzyszenie Przyjaciół Radłowa. Pasjonatka historii lokalnej i miłośniczka tego, co związane z „małą ojczyzną”. Gromadzi skrupulatnie wszystkie informacje kładąc szczególnie nacisk na propagowanie ich wśród młodzieży. Uparcie potrafi inspirować do realizacji wytyczonych inicjatyw , z których wiele powstało w naszej Gminie przy Jej udziale. Współrefaguje „Wieści Radłowskie”. Opracowała i wydała broszurę „75 lat kościoła w Radłowie”.

Pani Irena Czubaj – Zając - obecnie przewodnicząca Rady Gminy Radłów, wcześniej nauczycielka i dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Sternalicach oraz działaczka samorządowa. W swych licznych inicjatywach społeczno – kulturalnych szczególny nacisk kładzie na powiązanie tradycji z nowoczesnością, przy jednoczesnym zachowaniu piękna dziedzictwa lokalnego. Potrafi zjednać sobie zarówno młodzież jak i osoby starsze. Swą pracą motywuje innych do działania. Jako lider Grupy odnowy Wsi Radłów i założycielka Stowarzyszenia Przyjaciół Radłowa, zdobyła I miejsce w konkursie Aktywna Wieś 2012”, ogłoszonym przez LGD „Górna Prosna”. Jest współorganizatorką festynów integracyjnych Radłów – Rudniki. Pani Irena potrafi w niesamowity sposób zjednać sobie społeczeństwo i choć nie wychowała się w Radłowie, jest częścią tej miejscowości. Mieszkańcy dali temu wyraz wybierając ją na swoją przedstawicielkę w II kadencji (1994-1998)  Rady Gminy Radłów. W tym czasie była także członkiem Zarządu Gminy. W kadencji V (2010-2014) została Przewodniczącą Rady Gminy Radłów. Swą kompetencją  i zaangażowaniem w sprawy społeczne wspiera wszystkich, którzy zwrócą się do niej o pomoc.

W swych licznych inicjatywach społeczno- kulturalnych szczególny nacisk kładzie na powiązanie tradycji z nowoczesnością przy jednoczesnym zachowaniu piękna dziedzictwa lokalnego. Dzięki temu potrafi zjednać sobie zarówno młodzież, jak i osoby starsze. Swą pracą motywuje innych do działania, nie zapominając przy tym, że „Tylko pożyteczna praca sprawia radość naszej duszy”.

 

Joomla templates by a4joomla